top of page
banner-top-1280x560-winieta-v1.jpg

UGOTUJ
COŚ

PRZYGOTUJ

PREZENT

ZRÓB DEKORACJE

WESPRZYJ

LOGISTYKĘ

ZAŚPIEWAJ

LUB ZAGRAJ

WPŁAĆ

CEGIEŁKĘ

POMÓŻ W DNIU ŚWIĄT

25.12.2022

Bóg zamieszkał między nami! A my zgromadziliśmy się wokół Niego, przy wspólnym stole. Pan Andrzej powiedział: „czuję, że jestem w bożym miejscu", w miejscu wypełnionym Jego obecnością. Radość i bliskość tego spotkania ożywiła w nas i wśród naszych gości nadzieję i wielką wdzięczność.

Dziękujemy Wszystkim, dzięki którym to, co wydawało nam się niemożliwe, stało się realnym i pięknym doświadczeniem Bożego Narodzenia.

#Christmas4All #świętazubogimi

ŚWIĘTA Z UBOGIMI 2022

Wracamy do stołu! To chyba najbardziej wyczekiwana wiadomość. Zwłaszcza przez naszych przyjaciół, powtarzających od początku jesieni pytania: czy będą w tym roku święta? A więc wszem wobec ogłaszamy: po zawirowaniach pandemii, gdy święta były, ale nieco inne, wracamy do wspólnego, świątecznego stołu. Wiele się przez ten czas zmieniło, nasz stół będzie się musiał wydłużyć i poszerzyć, bo szacujemy, że w tym roku siądzie do niego ok. 800 osób. Kim będą nasi goście? Ci czekający najbardziej: osoby doświadczające bezdomności i ubogie; a także – jeszcze bardziej osamotnieni niż dotąd – starsi mieszkańcy DPS-u; wiele rodzin uchodźców z Ukrainy, którzy w ostatnim roku stali się naszymi domownikami, sąsiadami i przyjaciółmi oraz szereg osób innych narodowości, które również współtworzą nasze miasto.

 

Chcemy, aby każdy znalazł tego dnia miejsce przy stole. Potrzebujemy Was, by się to udało!

KONTAKT

Wspólnota Sant'Egidio

ul. Wspólna 61 lok.103 (1 piętro)  
00-687 Warszawa

WESPRZYJ 

TRADYCYJNY PRZELEW
Fundacja Sant’Egidio Polska

BNP Paribas

43 1750 0012 0000 0000 3519 5197

z dopiskiem UBODZY

RODO >  czytaj całość 

Contact
bottom of page