obiadbozonarodzeniowy2021-fb-event.png

KUP
ŚWIĄTECZNY OBIAD

PRZYGOTUJ

PREZENT

ZRÓB DEKORACJE

WESPRZYJ

LOGISTYKĘ

ZAŚPIEWAJ

LUB ZAGRAJ

WPŁAĆ

CEGIEŁKĘ

POMÓŻ W DNIU ŚWIĄT

25.12.2021

Boże Narodzenie.

NARODZIŁA SIĘ NADZIEJA!

W prostych gestach bliskości, rozmowy, szacunku, obdarowania, przyjaźni.


Dziekujemy wszystkim, dzięki którym ta nadzieja mogła dotrzeć do tak wielu: starszych, samotnych, ubogich, dzieci, uchodźców - do całej naszej rodziny, która poszerzyła się w tych dniach, także o wielu pomagającym nam wolontariuszy!

"Świat stworzony przez Boga jest wspólny" - kard. Kazimierz Nycz w parafii św. Barbary podczas Świąt z Ubogimi#christmasforall
#pranzodinatale2021
#świętazubogimi2021

ŚWIĘTA Z UBOGIMI 2021
Tu rodzi się nadzieja

Zaczęliście już przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia? Bo my tak! Ale przy tak dużej rodzinie o wszystko trzeba zadbać z wyprzedzeniem. Znowu spodziewamy się około tysiąca gości – osób bezdomnych, starszych i samotnych, mieszkańców DPS-u, ubogich rodzin, migrantów i uchodźców… Chcemy ich wszystkich przyjąć po królewsku! A 25 grudnia już coraz bliżej…

MAMY NADZIEJĘ, że – . Że dla wszystkich będzie kilkudaniowy obiad, świąteczne podarunki, życzenia i łakocie. Że i w reżimie sanitarnym da się okazać bliskość, ciepło i życzliwość.


MAMY NADZIEJĘ, że i tym razem możemy liczyć na Wasze wsparcie. W żadnym domu nie ma Bożego Narodzenia bez świątecznych potraw. Podobnie jak w ubiegłym roku, prowadzimy więc zbiórkę na zakup obiadów i przygotowanie paczek z żywnością dla osób ubogich.  Ale oprócz talerzy musimy napełnić też worek Świętego Mikołaja. Potrzebujemy rzeczy, które – zwłaszcza zimą – szczególnie przydadzą się osobom w kryzysie bezdomności. Zbieramy nowe ciepłe buty, śpiwory, kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki, termosy, kosmetyki, słodycze, a także fundusze na zakup tego typu upominków.

Jak co roku marzymy o pięknych Świętach, które dodadzą nam wszystkim sił i otuchy. To szczególny czas, w którym pielęgnujemy więzi i umacniamy relacje. Celebrujemy przyjaźń, która może być początkiem ważnych zmian w życiu. Nie tylko dla ubogich, ale dla każdego z nas. Przyjdźcie i zobaczcie! Naprawdę warto!
Bo TU RODZI SIĘ NADZIEJA!

Poczuj tę atmosferę
Zobacz jak było w zeszłych latach na Świętach z Ubogimi

Dowiedz się więcej
Przeczytaj co możesz zrobić

Przygotowania jak i same Święta z Ubogimi odbędą się w reżimie sanitarnym, z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa zalecanych podczas pandemii COVID-19.

KONTAKT

Wspólnota Sant'Egidio

ul. Wspólna 61 lok.103 (1 piętro)  
00-687 Warszawa

WESPRZYJ 

TRADYCYJNY PRZELEW
Fundacja Sant’Egidio Polska

BNP Paribas

43 1750 0012 0000 0000 3519 5197

z dopiskiem UBODZY

RODO >  czytaj całość