JAK MOŻESZ POMÓC?

20201105AM_SE_7766sm.jpg

KUP
ŚWIĄTECZNY OBIAD

PRZYGOTUJ

PREZENT

ZRÓB DEKORACJE

WESPRZYJ

LOGISTYKĘ

ZAŚPIEWAJ

LUB ZAGRAJ

WPŁAĆ

CEGIEŁKĘ

POMÓŻ W DNIU ŚWIĄT

Jak co roku chcemy wspólnie świętować Boże Narodzenie! Chcemy, by był to czas radości także dla naszych ubogich i bezdomnych przyjaciół.  Tym razem, ze względu na pandemię, czeka nas rewolucja. Nie będziemy mogli usiąść do wspólnego stołu, ale jedno jest pewne – nie rezygnujemy! Wierzymy, że zachowując wszystkie środki ostrożności, uda nam się zachować rodzinny i solidarny charakter tych świąt. Potrzeba wielu rąk i serc, a także dużo elastyczności i gotowości do działania w zmieniających się warunkach. Zobacz co możesz zrobić, aby pomóc nam przygotować tegoroczne Święta z Ubogimi.

Włącz się w przygotowania PRZED Świętami:
 
 

Kup świąteczny obiad
Ze względu na pandemię w tym roku zbieranie jedzenia będzie wyglądało nieco inaczej niż zazwyczaj. Potrzebujemy 700 świątecznych posiłków, które chcielibyśmy podać do stołu lub dostarczyć (w zależności od sytuacji epidemiologicznej) naszym bezdomnym i ubogim przyjaciołom, by "ocalić te święta". Chcemy je zamówić w restauracjach i tym samym wspomóc narażoną z powodu pandemii na wielkie straty branżę gastronomiczną. Jeden obfity świąteczny obiad to 50 PLN. W jego skład wejdzie:

 • Sałatki i śledzie 

 • Barszcz i pierogi

 • Świąteczne drugie danie

Jeżeli chcesz, możesz też przygotować ciasto lub ciasteczka i dostarczyć nam je w ostatnim tygodniu przed Świętami. Zapytaj, a wskażemy Ci czas i miejsce.

Przygotuj prezent

Mimo pandemii Święty Mikołaj musi dojechać! Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się napełnić jego worek. Możesz kupić prezent sam lub wpłacić jego równowartość na nasze konto. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które przydadzą się najbardziej (oraz ich orientacyjne ceny):

 • Kurtki –180 PLN

 • Buty – 150 PLN

 • Śpiwory – 120 PLN

 • Koce – 30 PLN

 • Termosy – 50 PLN

 • Kubki termiczne – 35 PLN

 • Plecaki – 50 PLN

 • Torby sportowe – 50 PLN

 • Latarki – 35 PLN

Poza tym kosmetyki (kremy, dezodoranty, pianki do golenia, pasty do zębów) oraz oczywiście słodycze.

Prezenty możesz przynieść do 21.12: 

 • w każdy poniedziałek, godz. 18-20 
  Szafa Przyjaciół (ul. Tamka 4a, wejście od ulicy Elektrycznej) 

 • w każdy czwartek, godz. 18-19.40
  Dom Wspólnoty (ul. Wspólna 61 lok. 103)

 
 

Zrób dekoracje 

Zapraszamy każdego, kto lubi świąteczne dekoracje. Każdy, mały i duży, może coś od siebie dać, tworząc kartki świąteczne i stroiki na stół bądź do prezentowych paczek. Pomóż nam ocalić świąteczny klimat w czasie pandemii! Większość rzeczy można wykonać samodzielnie w domu i do nas przynieść. Jeśli masz odrobinę fantazji i zdolności manualnych, to zadanie jest dla Ciebie.

Wesprzyj logistykę

Grupa logistyczna ma do rozwiązania wiele problemów, ale bez niej nic nie byłoby możliwe. Potrzeba osób z samochodami do przewożenia rzeczy, silnych rąk do ich ustawiania i noszenia. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo wszystkich. Świetnie zgrani, skomunikowani i kreatywni, co roku czynią cuda. Większość zadań tej grupy wymagana pomocy w ostatnim tygodniu przed świętami i 25 grudnia.

 
 

Zaśpiewaj lub zagraj

Wyobrażasz sobie Święta bez kolęd? My też nie! Jeśli lubisz śpiewać lub grasz na jakimś instrumencie, możesz dołączyć do 3 małych zespołów, które w Boże Narodzenie zaśpiewają kolędy dla naszych ubogich przyjaciół. Jeszcze nie wiemy dokładnie, jak to wszystko będzie wyglądać, ale akurat w muzyce improwizacja zawsze miała wyjątkową wartość :)

Wpłać cegiełkę

Podoba Ci się to co robimy, ale nie masz możliwości zaangażować się osobiście? Wciąż możesz nam pomóc, wpłacając dowolną kwotę na organizację Świąt z Ubogimi. Choć brzmi to jak frazes, naprawdę każda złotówka się liczy.

ZGŁOŚ SIĘ
 
Pomóż w dniu Świąt z Ubogimi 25.12.2020

Jeśli chcesz i możesz pomóc nam w dniu świąt, czyli 25 grudnia, z pewnością znajdzie się dla Ciebie zadanie! Co na przykład? Rozwożenie, przenoszenie, odgrzewanie, pakowanie, ustawianie, rozdawanie, kolędowanie... :) Czyli nie skomplikowane, ale bardzo potrzebne działania, które pomogą wszystkim nam przeżyć te szczególne święta.

Jak to zrobić? Zgłoś się :)

Weź udział w jednym ze spotkań online dla wolontariuszy

 • 9 grudnia (środa) - godz. 20.00

 • 12 grudnia (sobota) - godz. 18.00

 • 16 grudnia (środa) - godz. 20.00


Zarezerwuj sobie czas na naradę (także online) w dniach poprzedzających święta.