top of page

JAK MOŻESZ POMÓC?

DSC06792.jpg

UGOTUJ

COŚ

PRZYGOTUJ

PREZENT

ZRÓB DEKORACJE

WESPRZYJ

LOGISTYKĘ

ZAŚPIEWAJ

LUB ZAGRAJ

WPŁAĆ

CEGIEŁKĘ

POMÓŻ W DNIU ŚWIĄT

WRACAMY DO STOŁU! Ale by ponownie przyjąć naszych gości, potrzeba Waszej pomocy, bo inaczej się nie uda. Pomóc można zarówno przed Świętami, jak i 25 grudnia, w samo Boże Narodzenie. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Włącz się w przygotowania PRZED Świętami:
Kup świąteczny obiad
Przygotuj prezent

Ugotuj coś
W żadnym domu nie ma Bożego Narodzenia bez świątecznych potraw. Możesz przygotowaćnp. rybę po grecku, sałatkę jarzynową, uszka, krokiety, pierogi, barszcz, śledzie. Możesz tekże upiec
ciasto lub ciasteczka. Zbieramy także środki za zakup ciepłego dania głównego i tego czego nie uda się uzbierać. Potrzebujemy ok. 800 świątecznych posiłków, które chcielibyśmy podać do stołu naszym bezdomnym i ubogim przyjaciołom. Średnia cena jednego świątecznego obiadu to 50 PLN.

Jedzenie można będzie nam dostarczyć nam je w ostatnim tygodniu przed Świętami. Zapytaj, a wskażemy Ci czas i miejsce.

Przygotuj prezent

Święty Mikołaj w tym roku musi napełnić wielki worek! Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam sie to wspólnymi siłami. Możesz kupić prezent sam lub wpłacić jego równowartość na nasze konto. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które przydadzą się najbardziej (oraz ich orientacyjne ceny):

 • termos/plecak/tobra/koc – 50 PLN

 • szalik/czapka/rękawiczki/skarpety - 35 PLN

 • kosmetyki/słodycze - 20 PLN

Można także spełnić życzenie do św. Mikołaja dzieci ze Szkoły Pokoju lub osób starszych z DPSu.
 

Prezenty możesz przynieść do 19.12: 

 • w każdy poniedziałek, godz. 18-20 
  Szafa Przyjaciół (ul. Tamka 4a, wejście od ulicy Elektrycznej) Google Maps

 • w każdy czwartek, godz. 18-19.40
  Dom Wspólnoty (ul. Wspólna 61 lok. 103)Google Maps

Wesprzyj logistykę
Zrób dekoracje

Zrób dekoracje 

Zapraszamy każdego, kto lubi świąteczne dekoracje. Każdy, mały i duży, może coś od siebie dać, tworząc stroiki na stół, czy świąteczne dekoracje. Pomóż nam stworzyć prawidziwie świąteczny klimat! Ozdoby można wykonać samodzielnie w domu i do nas przynieść. Będziemy je także wspólnie szykować  popołudniami i wieczorami w ostatnich dwóch tygodniach przed świętami, nastepnie zawiesimy w miejscach gdzie odbędzie się obiad bożonarodzeniowy. Jeśli masz odrobinę fantazji i zdolności manualnych, to zadanie jest dla Ciebie.

Wesprzyj logistykę

Grupa logistyczna ma do rozwiązania wiele problemów, ale bez niej nic nie byłoby możliwe. Potrzeba osób z samochodami do przewożenia rzeczy, silnych rąk do ich ustawiania i noszenia. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo wszystkich. Świetnie zgrani, skomunikowani i kreatywni, co roku czynią cuda. Większość zadań tej grupy wymagana pomocy w ostatnim tygodniu przed świętami, i 25 grudnia.

Zaśpiewaj lub zagraj
Wpłać cegiełkę

Zaśpiewaj lub zagraj

Wyobrażasz sobie Święta bez kolęd? My też nie! Jeśli lubisz śpiewać lub grasz na jakimś instrumencie, możesz dołączyć do małych zespołów, które w Boże Narodzenie zaśpiewają kolędy dla naszych ubogich przyjaciół. 

Wpłać cegiełkę

Podoba Ci się to co robimy, ale nie masz możliwości zaangażować się osobiście? Wciąż możesz nam pomóc, wpłacając dowolną kwotę na organizację Świąt z Ubogimi. Choć brzmi to jak frazes, naprawdę każda złotówka się liczy.

POMÓŻ W ŚWIĘTA 25.12
Pomóż w dniu Bożego Narodzenia  25.12.2022

Jeśli chcesz i możesz pomóc nam w dniu świąt, czyli 25 grudnia, z pewnością znajdzie się dla Ciebie zadanie! Przydadzą się pomocnicy kucharzy, kelnerzy, kolędnicy, pomocnicy Mikołaja i Jamesa Bonda, osoby do posprzątania. Czyli nie skomplikowane, ale bardzo potrzebne działania, które pomogą wszystkim nam przeżyć te szczególne święta.

Jak to zrobić? Zgłoś się :)

Weź udział w jednym ze spotkań dla wolontariuszy

w grudniu:

 • Czwartek, 1 grudnia, g. 17

 • Sobota, 3 grudnia, g. 18

 • Środa, 7 grudnia, g. 19

 • Sobota, 10 grudnia, g. 16

 

UWAGA: Planujemy jeszcze jedno dodtakowe, już ostatnie, spotkanie informacyjne:

 • Środa, 14 grudnia, g. 19


Wszystkie spotkania odbęda się w Domu Wspólnoty przy
ul. Wspólnej 61 lok. 103

Google Maps

Zarezerwuj sobie także czas na naradę w dniach poprzedzających święta.

Spotkania Informacyjne
bottom of page