ŚWIĘTA
Z UBOGIMI 2019

Obiad Bożonarodzeniowy
z Sant'Egidio
25 grudnia 2019

UGOTUJ

COŚ

PRZYGOTUJ

PREZENT

PRZYSTRÓJ

SALĘ

WESPRZYJ

LOGISTYKĘ

ZAŚPIEWAJ

LUB ZAGRAJ

POMÓŻ

POMÓC

POMÓŻ W DNIU ŚWIĄT

Święta z Ubogimi

Boże Narodzenie to dla większości z nas spotkania z najbliższymi, ciepło rodzinnego domu, suto zastawiony stół i przystrojona choinka, pod którą piętrzą się prezenty. Niektórzy całymi rodzinami śpiewają kolędy, razem nocą idą na Pasterkę...

Z opowieści naszych bezdomnych i ubogich przyjaciół wiemy, że Święta to szczególnie trudny moment, w którym samotność doskwiera najbardziej. Gdy ludzie wokół świętują, najmocniej tęskni się za domem i rodziną, którą się utraciło lub nigdy jej nie miało. Do tego sklepy, centra handlowe… wszystko pozamykane. Zostają tylko rzadko tego dnia kursujące tramwaje. Jak doświadczać ciepłych świątecznych uczuć, gdy nie ma nawet gdzie napić się ciepłej herbaty?

Dlatego to właśnie 25 grudnia, w dniu w którym rodzi się ubogi Bóg i w którym wszyscy chcą świętować, zapraszamy naszych bezdomnych przyjaciół na obiad bożonarodzeniowy, który odbędzie się w podziemiach kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.

Przygotowanie bożonarodzeniowego obiadu i prezentów dla ponad 400 gości wymaga rąk i serc wielu osób. Każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz nam pomóc przed świętami, w trakcie obiadu lub po nim. Na tej stronie znajdziesz konkretne wskazówki jak to zrobić – jak pomóc innym, a może i sobie, przeżyć niezwykłe Boże Narodzenie.

Przyjdź i
POZNAJ GO
- pana Tadeusza, który mieszka w zimnej drewnianej altance; nie mających nikogo prócz siebie Edka i Dorotę; czekającą na nas zawsze z radością panię Wiesię; Andrzeja, który walczy z ciężką chorobą; Wojtka, który dużo pracuje i mobilizuje kolegów, by zawalczyli o swoje życie; Beatę i Gosię, które razem z nami wychodzą z bezdomności po 20 latach. Być może dzięki nim poznasz także Jego, tego, który tego dnia przychodzi na świat, żeby być Bogiem bliskim każdego z nas, Bogiem z nami.

KONTAKT

Wspólnota Sant'Egidio

ul. Wspólna 61 lok.103 (1 piętro)  

Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego
Al.KEN 101, Warszawa
(Ursynów, sala św.Józefa)

 

© 2015-2020 Wspólnota Sant'Egidio 

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now